درباره ابزار الکترونیک آبنوس

شرکت ابزار الکترونیک آبنوس ارائه دهنده محصولات اچ پی و پاناسویک در ایران با هدف ارائه راه حل جامع در زمینه ماشینهای اداری و عرضه ،پشتیبانی و آموزش سخت افزارهای اچ پی و پاناسونیک ایجاد گردیده است که در این راه همواره کنترل کیفی محصولات و خدمات مطابق با استانداردهای جهانی پذیرفته شده این حرفه آموزش صحیح تمامی مشتریان اعم از مشتریان داخلی، میانی و خارجی و اتخاذ استراتژی های مناسب در جهت ایجاد و حفظ رابطه طولانی و پایدار  بامشتریان موردنظر بوده است.

مهم نیست شما چه میزان بزرگ یا کوچک هستید ، یک سازمان بزرگ هستید یا یک مجموعه کوچک ، مهم این است آنچه را که از تکنولوژی روز در زمینه ماشینهای اداری بخواهید برای شما فراهم کرده یا خواهیم کرد.

ما در این مدت به عنوان ارائه دهنده فروش و خدمات پس از فروش شرکت اچ پی و پاناسونیک تلاش خود را کرده ایم تا بهترین راه حل را با توجه به بودجه و تکنولوژی مورد نیاز مشتریان ارائه نمائیم.

شرکت ابزار الکترونیک آبنوس به عنوان شرکت مادر (به همراه یک شرکت تخصصی دیگر در مجموعه) نیازها ، راه حل ها و سرویس و پشتیبانی ماشینهای اداری مورد نیازمشتریان خود را ارائه می نماید.

پس از گذشت 14 سال از تاسیس شرکت ابزار الکترونیک آبنوس ، هم اکنون این شرکت با داشتن 30 نفر پرسنل کارآزموده با نمایندگان  فروش وخدمات پس از فروش در شهرها و انجام پروژه های مختلف در زمینه مشاوره ، طراحی ، اجرا و نظارت بر طرحهای انفورماتیکی و ماشینهای اداری همچنین ارائه و تامین کلیه محصولات پاناسونیک (تلفن و فاکس) اچ پی (شامل سرور ، تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات , پرینتر ، پلاتر ، اسکنر ، نوت بوک ، تجهیزات شبکه و مواد مصرفی مورد نیاز کاربران) مفتخر است که یکی از بزرگترین شرکتهای انفورماتیکی کشور بوده و از پیشگامان این صنعت فراگیر در ایران می باشد.

 شرکت ابزار الکترونیک آبنوس در حال حاضر عضو  اتحادیه ماشینهای اداری و کامپیوتر و اتحادیه مخابرات و تلفن  می باشد.

 

زمینه های تخصصی شرکت

بخش بازاریابی و فروش(شرکت ابزار الکترونیک آبنوس )

متخصصین آشنا به فنون بازار با تجربه های چند ساله در زمینه های بازاریابی و فروش با محوریت مشتری مداری مشغول فعالیت بوده و در واقع واسطه بین مشتریان و بخش های پشتیبانی هستند.

دریافت و درک نیازهای نرم افزاری مشتریان ،برگزاری جلسات فروش و عرضه نرم افزار ها و پیگیری مستمر تا جلب رضایت مشتری از دیگر مسئولیت ها و تلاشهای متخصصین این بخش است.

کارشناسان این بخش در سایه آموزش های مستمری که در سمینارها و کنفرانسهای تخصصی بازاریابی و فروش می گذرانند ، قابلیت وکارایی خود را در زمینه ارائه اطلاعات دقیق برای ارائه محصولات جدید و توجه به بازارهای جدید افزایش می دهند. 

بخش پشتیبانی و خدمات پس از فروش

کارشناسان و تکنسین های آموزش دیده در بخش پشتیبانی با فراغ خاطر آماده پاسخگویی تلفنی و حضوری به متقاضیان و کاربران بوده و آنان را دراستفاده بهینه از نرم افزارها و دستگاه ها راهنمایی می نمایند.

همچنین این بخش با هماهنگی بخش فروش ،طرح های دوره ای جهت حفظ ارتباط با مشتریان و سنجش میزان رضایتمندی آنها در نظر گرفته است وگزارش این نتایج به مدیران بخش های فروش، پشتیبانی و مدیریت کل ارائه می گردد.پس از تحلیل و بررسی نتایج ،استراتژی های مناسب برای افزایش میزان رضایتمندی مشتریان اتخاذ و به کار گرفته می شود.

 

امید آن می رود تا با پشتوانه صداقت ،وجدان کاری و احترام متقابل دامنه تفاهم ها افزایش یافته و قدم اول موجبات همکاری های بعدی را فراهم آورد.