17آذر

آموزش نصب پرینتر های canon با و بدون نیاز به درایور در ویندوز 10

 

بیشتر پرینتر های اچ پی ، سامسونگ و canon از طریق درگاه USB به کامپیوترمتصل میشوند و به محض وصل شدن شروع به کار میکنند . (البته بسیاری از مدل ها هم به صورت بی سیم کار میکنند) اما در برخی موارد لازم است کار بیشتری انجام دهید .
امروز و در وبسایت آبنوس به عنوان نمایندگی رسمی ماشین های اداری HP ، canon   و سامسونگ  نحوه ی اضافه کردن یک پرینتر با و بدون درایور در ویندوز 10 را به شما آموزش خواهیم داد .


-    با اکانت اصلی یا administrator وارد ویندوز 10 شوید

-    پرینتر  canonخود را به کامپیوتر متصل کنید .

-    در صفحه ی دسکتاپ روی استارت کلیک کنید

-    در منوی  استارت گزینه ی Setting را کلیک کنید .

-    در صفحه ی باز شده بر روی گزینه ی Devices کلیک کنید .

-    پس از باز شدن صفحه ی Devices  ؛ از نوار سمت چپ بررسی کنید حتما دسته بندی Printers & scanner انتخاب شده باشد .

-    از نوار سمت راست و ذیل بخش Add printers & scanners  گزینه  Add a printer or scanner را انتخاب کنید .

-    منتظر بمانید تا ویندوز پرینتر متصل شده را شناسایی کند ؛ در صورتی که ویندوز توانست پرینتر شما را به درستی شناسایی کند روی نام پرینتتان کلیک کرده و نصب را به اتمام برسانید . در غیر این صورت قدم های بعدی این آموزش را دنبال کنید .

-    حالا که ویندوز نتوانسته است پرینتر شما را شناسایی کند بر روی گزینه ی The printer that I want isn’t listed  کلیک کنید .

 

-    در پنجره ی Find a printer with other options  گزینه ی Add a local printer or network printer with manual settings را انتخاب کرده و کلید Next  را بزنید

 

-    در صفحه ی Choose a printer port  تنظیمات موجود را بدون تغییر بگذارید و کلید Next  رابزنید

-    در صفحه ی Install the printer driver   از لیست موجود در سمت چپ نام سازنده ی دستگاه خود (به عنوان مثال برای پرینتر های اچ پی گزینه ی HP)را انتخاب کنید .

-    در همین صفحه و در سمت راست از لیست موجود مدل دستگاه خود را انتخاب کنید . به خاطر داشته باشید چنانچه درایور مربوط به دستگاه را از وبسایت آبنوس دانلود کرده اید میتوانید با کلیک بر روی گزینه ی Have Disk…  آن را انتخاب کنید .

-    کلید Next  را کلیک کنید

 

-    در صفحه ی Type a printer name  و در فیلد Printer name  یک نام دلخواه وارد کنید و سپس Next  را بزنید .

 

-    در صفحه ی Printer Sharing  مطمئن شوید که گزینه ی Share this printer so that others on the network can find and use it  انتخاب شده است . چنانچه مایل نیستید سایر کاربران به پرینتر دسترسی داشته باشند این گزینه را فعال نکنید .

-    اگر پرینتر را با دیگر کاربران به اشتراک میگذارید در بخش Share name یک نام دلخواه وارد کنید . این نام به عنوان نام پرینتر به سایر کاربران نمایش داده خواهد شد .

-    اگر پرینتر را با سایر کاربران به اشتراک گذاشته این این امکان را دارید تا بخش Location  (محل)   و Commnet  (راهنما) را با توضیحات دلخواه پر کنید .

-    روی Next  کلیک کنید .

 

-    در صفحه ی نهایی گزینه ی Print a test page  را کلیک کنید تا مطمئن شوید پرینتر به دسترستی کار میکند .

-    دکمه ی  Finish را بزنید .

Posted in مقاله های آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نظر شما به عنوان میهمان ثبت می‌‌شود.